mary-kateandashley

6. července 2008 v 13:55 |  Ostatní
Nejmladší producentky a podnikatelky Hollywoodu, to jsou Mary-Kate a Ashley Olsen, mají na svém kontě několik módních kolekcí, kosmetické řady, filmy, cd a další výrobky. Nově také kolekci nábytku. Jejich 1. módná přehlídka zaznamenala veliký úspěch, podívejme se nyní, jak si tyto mladé podnikatelky v těžkém světě obchodu stojí!!


Historie společnosti Začátek firmy Mary-Kate a Ashley Olsen sahá až do roku 1990. S myšlenkou založit značku "mary-kateandashley", pod kterou by se prodávali produkty MKA Olsen, přišel manažer Olsenek Roberta Thorne.

Slovo dalo slovo a manažer Robert Thorne a otec Olsenek Davida Olsen založili obchodní společnost Dulstar Entertainment Group a značku "mary-kateandashley". Už v roce 1990 MKA vydaly kolekci více než 100 knížek pro děti, kterých se prodalo přes 27miliónů. Jejich kolekce módy a doplňků se začala prodávat ve Wal-Martu v roce 2001, když jim bylo 15 - v tom samém roce začaly vydávat časopis pro dospívající dívky, nazvaný Mary-Kate and Ashley.

V roce 2002 uvedly na trh vlastní kolekci kosmetiky a vlasových produktů, v roce 2003 se začala prodávat jejich kolekce parfémů.

V roce 2005 MKA představily i svou vlastní kolekci nábytku a bytových doplňků.

V současné době se pod značkou "mary-kateandashley" prodává téměř všechno na co si jenom vzpomenete - kosmetika, oblečení, doplňky, CD, DVD, knížky, nábytek, panenky, kalendáře, plakáty, videohry atd.

Roční obrat společnosti Dualstar Entertainment Group přesahuje 1 miliardu dolarů.

Nejvíce produktů se prodává samozřejmě ve Spojených Státech, ale obchody MKA můžete najít i v Austrálii, Kanadě, Francii, Německu, Japonsku, Mexiku, Španělsku, Velké Británii a na Novém Zélandě. U nás bohužel drtivá většina výrobků není k dostání. Už od samých počátků se výrobky marykateandashley prodávají v obchodním řetězci Wal-mart. V souvislosti s rozšiřováním značky po světě se ale výrobky prodávájí už i v obchodních řetězcích Target (Austrálie), Auchan (Francie), Suburbia (Mexiko), The Warehouse (Nový Zéland), Alcampo (Španělsko), ASDA (Velká Británie). Nápad, plán, tvorba a schválení! Před tím, než se hotové oblečení dá na ramínka a kosmetické výrobky na pulty obchodů, musejí Mary-Kate a Ashley projít dlouhým výrobník procesem. Podívejme se, co všechno mají MKAO nastarosti.

Nápad
Mary-Kate a Ashley své nápady berou z cest po celém světě, z míst, kde natáčejí své filmy a také z celého okolí kolem sebe.

Plán & Tvorba
Naše mladé podnikatelky mají na práci návrhářů najmuté pracovníky, ovšem většina nápadů jde z jejich hlavy, na některé se můžete podívat níže.


Testování
MK a Ash všechny výrobky spolehlivě prověří a otestují a pokud se jima na nich sebemenší věc nebude zdát, do prodeje je nepustí. Jednou se jim ovšem stalo, že pracovní zapoměli dát Olsenkám barbie panenky na schválení a prodávali se bez vědomí holek, když se to dvojčata dozvěděla, okamžitě je stáhla z prodeje.


Prohlídka skladů, Uvedení kolekce-módní přehlídka, Připravení zboží do obchodu, Otevření obchodu Když už mají M-kay a Ashley hotové začáteční návrhy, testy a dokončování, vrhyjí se na přípravu módní přehlídky, připravení zboží do obchodu a otvírání novích obchodů v USA i v zahranicí!

Prohlídka skladů & Továren
Než se MKAO pustí do módní přehlídky, musejí zjistit, jak se s jejich výrobky zachází.Známá dvojčata Mary-Kate a Ashley Olsen jsou neobyčejně bohaté - to jsme už psali.Nedávno sa děvčata vydala do Bangladéše do své továrny na oblečení a zhrozily se v jakých podmínkách tam lidé pracují a ihned zahájily kroky k jejich zlepšení!Módní přehlídka
Konečně, po vyčerpávajících přípravách přichází chvíle plná štěstí, Mary-Kate a Ashley zahajují svoji první hvězdnou módní přehlídku!

2005


2003


Otevření obchodu v americkém nákupním centru
No skvěle! Odstříhnutí pásky velkolepého obchodu MKAO!
Připravení zboží do obchodu


Uvedení značky do dalších zemí světa
MKAO svou značku stále zvětšují a zavádějí do jiných zemí. Nyní ji můžete najít v USA, Canadě, Austrálii, Francii, Japonsku, Německu, Mexicu, Novém Zélandě, Španělsko a Velká Británie. Podívejme se, jak MKAO zahajovali prodej v několika dalších zemích.

MKAO prodávají své výrobky v samostatných obchodek nebo pod těmito sítěmi supermarketů:

Canada


Austrálie


Francie


Japonsko


Německo


Mexico
Výrobky, výrobky a zase výrobky A teď už se konečně podíváme na to jak vypadají konečné výrobky MKAO.

Beauty - aneb vše od kosmetiky
MKAO vyrábějí, lesky na rty, rtěnky, stíny, tužky na oči, konturky na rty, make-up, pudr, stíny v tužce, hřebeny, žehličky na vlasy, tělová mlíka, šampóny a hodně dalších výrobků ... My se podíváme na několik jejich výrobků níže:Furniture - kolekce nábytku do dívčích pokojů
MK a Ash se dokonce daly do navrhování kolekce nábytku!

1) varianta MĚSTSKÝ STYL2) varianta VENKOVSKÝ STYLKolekci nábytku si můžetemkoupit v těchto barvách:

Fashion - aneb móda MKAO
Níže se můžete podívat na fotky k nové kolekci MKAO

Na módu, kterou MKAO po kolekcích mění mrkni TADY!All - aneb něco málo z dalších výrobků MKAO
No to snad ani nepořebuje komentář, prostě se na ně podívejte :o)) Nátočíme film o módě!
Tak tato slova si asi MKAO říkaly, před tím, než odjely do Říma natáčet film z módního prostředí. Jednoho dne se ocitají v Římě na stáži u pana Hamonda, který vlastní jednu z největších a nejslavnější módních značek. Holky se ve filmu setkají s kráděží nové módní kolekce a proto přes jednu noc náhradní kolekci vymyslý, nakreslý a ušijí s pomocí jejich přátel. Pod tímto bodem se můžete podívat na pár fotek:
zdroj: www.olsen-4you.blog.cz
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Kdo se líp obléká?Kdo má lepší vkus?

Mary-Kate! 63.2% (12)
Ashley! 36.8% (7)

Komentáře

1 sticl-your SB sticl-your SB | Web | 6. července 2008 v 16:07 | Reagovat

myslíte si že ty návrhy na tom posledním obrázku si kreslí sami??

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama