Biografie v letech

14. května 2008 v 16:58 |  Filmy s Olsenkami

Biografie

1986 - 1990
Mary-Kate a Ashley se narodili bývalé baletce Jarnette a bankéři Davidovi 13.června v pátek , roku 1986. Ashley vykoukla na svět o dvě minuty dříve v 8:24 ráno.Kromě jména Ashley , má druhé jméno Fuller po mamince , ale to nepoužívá. Když se holky narodily , měli už doma staršího brášku Trenta Williama , který se narodil 6. května 1984. Začátek jejich slávy lze považovat za pouhou náhodu. Jednoho dne je maminka vzala na konkurz do role malé Michelle v seriálu plný dům. Režisér je tenkrát vybrat právě proto , že když si je vzal do náručí neplakali.Mary-Kate měla v dětských letech větší um než Ashley a tak na ní vyšli ty směšné a aktuální scény a Ashley se svým miloučkým pláčem a vážností zastupovala vážné a hromadné scénky. 16.února 1989 se holkám narodila sestřička , které dali rodiče jméno Elizabeth Marie Olsen jinak zvaná Lizzie.

1991 - 1992
Právě seriál Full House úspěšně odrazil jejich kariéru, vysíláním ve více než 75 zemích světa včetně ČR. Rodičům MKA se to velice zamlouvalo a tak v roce 1991 najal jejich tatínek Dave Olsen Robeta Thorna na místo coby manažera dvojčat. Ten se s chutí pustil do díla a založil Dualstar Entertaiment Group, zastupující MKA filmy. Ta se slibně rozjížděla takže už roku 1992 točili dvojčata první film To Grandmother's House We Go (Jedeme k babičce), který zabodoval nejenom u mladších generací. V tomtýž roce tedy vydali i své první CD album Brother For Sale/50 cent (Brácha na prodej/za 50 centů). Roztomilé hlásky se všem dobře poslouchali, tak se firma motivovala a brzy poté vydala album I'm Cute One (Já jsem roztomilej prcek) a první VHS Our First Video (Naše první video). I když točili film v Canadě,Mary-Kate jezdila na jejím prvním koni a stala se oddaná jezdectví.

1993 - 1994
Roku 1993 vytvořili již druhý film Double, Double, Toil and Trouble (Trable, trable, tuplem trable). Tento rok účinkovali i ve filmu Little Rascals (Malí rošťáci). Roku 1994 zase How The West Was Fun (Jak byl dobyt západ). V tomto osudném roce se o nich už mluvilo jako o nejmladších producentkách v Hollywoodu a nejbohatšími dvojčaty. 8 a 9 rok Dualstar Entertaiment Group motivoval natolik, že udělali několika dílné řady filmu The Adventures of Mary-Kate and Ashley (Nové dobrodružství Mary-Kate a Ashley), kde si zahráli na nejmenší detektivy a později vyšli i první knihy nesoucí jejich název a příběhy. Tento rok se ale stal osudným pro seriál Full House, jejich milovaný Full House a kariéra jim na chvíli zmkla.

1995
Všichni mysleli, že s pseudonymem dětským idolem všech dětí je konec, ale najednou se tu objevil film It Takes Two (Malé dohazovačky). S úžasným obsazením a příběhem. Dvojčata si zahrála vedle slavné Kristie Alley (Kdopak to mluví) a Stevea Gutenberga (Tři muži a nemluvně), kteří jsou známí ze slavných rodinných komedii a to tahle také byla! Tento rok také skončily detektvní komedie The Adventures o Mary-Kate and Ashley, protože Robert Thorn si myslel, že na hraní detektivů už jsou dostatečně velké. Jarnie a Dave se rozvedli roku 1995, pro holky to bylo těžké období. David se znovu oženil s novinářkou Marthou McKenzie a nyní spolu mají dvě děti - nevlastní sourozence MKA sestřičku Taylor (6 let) a brášku Jakea (4 roky).
říjen: Mary-Kate a Ashley ztrazili oba predni zuby když byli na Floride.
prosinec: Mary-Kate dostala svého prvního koně,kterého pojmenovala "CD"


1996 - 1997
V období 10 a 11 let si MKA dali pauzu a začali se věnovat zpívání, škole a přemýšlení na co tak ještě dát jejich jméno. A tak vznikla značka mary-kateandashley vyrábějící zprvu dětské oblečení a hračky a dnes už i kosmetiku, dámské oblečení, knihy, videa, prostě veškeré produkty MKA a některou elektroniku! Zpívání zabrali některé soundracky k bývalému The Adventures of Mary-Kate and Ashley. Hudba je zaujala natolik že natočili Our Music Video (Naše hudební video) a bestovky jako Ballet Party, Birthday Party a Sleepover Party. Později se ale ozvali i hudební kritikové a MKA tak pomluvily, že zpívání raději do dneška vzdali :(
1996 červenec: Holky se jeli na prazdniny ucit surfovat!
1997: Holkam se narodila nevlastni sestra Taylor
únor: Učí se lyžovat. Mary-Kate a Ashley jedou do Vail,Colorada a filmuji the Christmas Party video na svahu
listopad: Mary-Kate a Ashley vystupují v the Macy's Thankqiving Day Parade v New yorku.


1998 - 1999
Tím pádem se opět pustily k filmování a začali natáčet nový seriál Two of a Kind (Dvojčata), kde už se nám do paměti zapsali jako malé puberťačky žijící s otcem, který se jím pořád vnucoval, později vyšli i knihy. Filmování z postavou otce se holkám zamlouvalo a tak jako "tatínkovi holčičky" natočili film Billboard Dad (Táta z billboardu), mající snahu sehnat novou maminku, vylepí na billboard informace a fotku svého otce. Roku 1999 skončil jejich "vyžívací" seriál TOAK a tak se rozhodly natočit nový film a tentokrát jako úplně rozdílné holky, jedna fanynka a hráčka fotbalu a druhá jako dáma, samé hadříky a kluci. Jmenoval se Switching Goals (Gólová Výměna) a k televizním obrazovkám přilákal i mladé kluky. Tohoto roku se cítili tak významně, že natočili ještě film Passport To Paris (Výlet do Paříže), kde začali "chodit" s klukama, ale "jen tak".
1998: holkám se narodil nevlastni bratr Jake
září: Nová televizní serie "Two of a kind". Holky hrají se svým jmenem ale s rozdilným příjmením - Burke
1999 říjen: Online! Mary-Kate a Ashley zalozili svou internetovou stranku
červen: Mary-Kate a Ashley letí poprvé do Evropy natáčet svůj film Passport to Paris.


2000
Roku 2000 se z něžných malinkých dvojčátek stávají opravdové slečny, hvězdy každé party a tvářičky časopisů. Natočili film Our Lips Are Sealed (Sestry v akci), který se stal jejich nejoblíbenějším. Taky proto, že se mohli fakt vyřádit a projet spoustu zemí! Tento rok napsali svou předlohu života a obecná fakta o nich, z kterých se čerpá např. při tvorbě stránek! Začali se stávat idolama všech mladých dívek a tak vydali svůj časopis mary-kateandashley, ale po několika číslech ztroskotal a nyní vychází jako "obkročník".
květen: Hračky! Holky vydali panenky znacky mary-kateandashley.
duben: Holky jeli natáčet do Australie film Our lips are sealed!
říjen: Holky natáči film Winning London ve Velké Britanii.


2001
Rok 2001 byl hodně významný nejen proto, že MKA obdrželi občanské průkazy, taky natočili film Winning London (Sestry v Londýně), kde se opět ukázali jako rozdílné sestry, ale překrásný Londýn je zase spřátelil. Plným úderem se pustili do natáčení seriálu So Little Time (Tak málo času), který opravdu zabodoval a má své knihy. Díky "občance" se dostávali na premiéry a akce a tak se stali přednější hlavičkou Hollywoodu. Tento rok taky natočili film Holiday In The Sun (Prázdniny na Bahamách), kde se opět vydali na cesty.
červen: nový televizní seriál So Little time na Fox family Channeů
srpen: The Hollywood reporter pojmenoval Mary-kate a ashley Most Powerful Young Women in Hollywood.
říjen: Mary-Kate a Ashley In Action! Nový "kreslený" seriál MKA
listopad: Mary-Kate a Ashley jedou natáčet film Holiday In the Sun


2002 - 2003
V 16 letech vydali sérii knih Sweet 16 (Krásných 16 let) a projeli se v autíčku Sweet 16, které dostali ve filmu Getting There (První jízda), když si udělali řidičák a tam si ho dělali doopravdy. Roku 2002 natočili film When In Rome (Výlet do Říma) a v roce 2003 také The Challenge (Výzva), kde se opět ukázali jako dvě soupeřící sestry, dělající zkoušky ve stylu hry přežití, kde je bohužel/naštěstí dají do stejného družstva, zprvu se hádají, ale protože jsou tým, musí to nějak překousnout.
2002 únor: Mary-Kate a Ashley jeli lyžovat,kde natočili nový film Getting There.
duben: Mary-Kate a Ashley zavítali do Itálie a natočili film When In Rome.
červen: Holky delaji zkousky na řidičsky průkaz. :) - udělaly ho :o))
2003: Natočili film The Challenge a začali tocit New York Minute


2004
Dvojčata natáčejí film New York Minute (Bláznivý den v New Yorku) , který půjde do kin. Odběhli si i na natáčení Charlie's Angels , kde si zahráli malinkatou roličku. Ve filmu jsou vidět 10sekund , spíše se zajímali o svou budoucnost, věnovali škole a připravovali se na New Yorskou universitu. V tomto roce totiž odmaturovali. Proslýchá se , že chtějí na 5 let opustit showbussines. Mary-Kate se konečně přiznala ke své anorexii "porucha přijímaní potravy" a byla hospitalizovaná na šestitýdenní léčebný program do léčebny v Utahu , říká se i cosi o drogách (?). Ashley se rozešla se svým dlouhodobým přítelem Mattem. Nyní Mary-Kate studuje universitu v NY a Ashley hereckou školu v NY.
červenec: Holky dotočili svůj první film,který půjde do kin - NEW YORK MINUTE
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama